Nadal vendos të kthehet shumë shpejtë!

Rafael Nadal mund të kthehet nga dëmtim gjatë javës së ardhshme pasi u emërua në skuadrën e Spanjës për Kupën

loading...

Nadal, 31 vjeç, nuk ka luajtur në mënyrë konkuruese që monetin kur tërhiqet nga çerekfinalja e tij e Australian Open ndaj Marin Cilic në Janar.

Ai kishte planifikuar të luante në Acapulco Open muajin e kaluar para se të tërhiqej, dhe pastaj u tërhoq edhe nga turnet e ATP Masters në Indian Wells dhe Miami.

"Rafa është duke u përmirësuar dhe trajnuar më shumë," tha kapiteni Sergi Bruguera.ai shtoi: "Ka ende një javë e gjysmë për të filluar lojërat dhe ka kohë".

Pavarësisht se nuk luan që nga Janari, Nadal do të kthehet në aksion si numri 1 botëror pasi Roger Federer u mund në raundin e dytë të Miami Open këtë javë.