E pabesueshme: Federer eliminohet nga numri 175 i botës

Roger Federer do ta humbas numrin një të botës pas humbjes surprizë në Miami Open dhe deklaroi se do të humbas French Open.

36-vjeçari i cili pësoi një humbje shokuese 3-6 6-3 7-6 (7-4) nga numri 175 i botës Kokkinakis, nuk do të marr pjesë në terrenet me dhe tutje.

Vitin e kaluar ai fitoi Wimbledon pas rikthimit nga pushimi. Ai do të zëvendësohet nga Nadal në vendin e parë të renditjes.

Federer i cili në vetëm dy javë mori dy humbje deklaroi: “Kam vendosur nuk do të luaj të turnet me dhe.”