Monchi: Barcelona dëshiron Under

20-vjeçari sapo ka filluar të shkëlqejë për ramakët, por tashmë është në shënjestër nga ekipet më të mëdha të Evropës, sipas drejtorit sportiv.

loading...

Drejtori sportiv i Romës Monchi pretendon se Barcelona është e interesuar për yllin e ri të Turqisë Cengiz Under.

Under ka shënuar pesë gola në 21 paraqitjet e Serie A që nga transferimi tek Giallorossët nga Istambull Basaksehir në Korrik.

I tillë është eksitim përreth Under, 20-vjeçari tashmë është deklaruar nga bookmakers si një fitues i mundshëm i Topit të Artë.

"Është e vërtetë se Barcelona ka një interes për lojtarin", tha Monchi në një intervistë me Radyospor.

"Bayram Tutumlu [agjenti i Under] ka një marrëdhënie të fortë me Barcën dhe ai më ka informuar se ka një interes atje.

"Ne nuk kemi marrë asnjë ofertë për lojtarin, por nuk do të më habiste nëse ai do të gjurmohej - ai është një lojtar i ri dhe i talentuar i cili shënon shumë gola.

Under mund të luaj kundër Barcelonës kur romakët do të ndeshen me gjigandët katalanas në çerekfinalet e Ligës së Kampioneve muajin e ardhshëm, Monçi ka pranuar shkallën e detyrës së vështirë përballë Barcelonës.