Marco Reus nënshkuan kontratë të re me Dortmundin deri më 2023

Sulmuesi i Borussia Dortmundit Marco Reus ka nënshkruar kontratë të re me klubin Gjerman.

Lojtari i përfaqsueses Gjermane, 28 vjeçari, është lidhur me disa klube Europjane prej kohësh por në fund ka konfirmuar se dëshiron të qëndroj edhe më tutje te Dortmundi.

Deri më tani ai ka 196 paraqitje për klubin gjerman që nga 2012, por lëndimet e kan ndjekur pas gjithmonë. Muajin e kaluar Reus u kthye nga lëndimi pas afër tetë muajve jasht fushave.

Reus deklaroi se vendimi për të vazhduar kontratën e tij ishte një shenjë faleminderimi për klubin dhe fansat.

"Fakti që klubi vazhdimisht më ka ndihmuar për tu shëruar sa më shpejtë dhe mbështetja e madhe si nga to por edhe nga fansat më ka shtyrë që të marr këtë vendim."