Pas Neymarit lëndohet edhe Mbappe, në dyshim prezenca ndaj Real Madridit

Gjigandi francez PSG vetëm për disa dit dy herë e dekllasoi rivalin e madh Olympic Marseille , deri sa korri fitore në Kupën e Francës me rezultat 3-0.

Gjithsesi edhe pas fitores e cila i siguroi vend në gjysmëfinale, tek PSG nuk ka vend për entuziazëm pasi në këtë ndeshje mbetën pa lojtarin e dytë më të shtrenjtë Mbappe. Talenti francez drejt përfundimit të pjesës së parë mori një lendim i cili e detyroi ta mbyll ndeshjen para kohe.

Gjithsesi edhe pas fitores e cila i siguroi vend në gjysmëfinale, tek PSG nuk ka vend për entuziazëm pasi në këtë ndeshje mbetën pa lojtarin e dytë më të shtrenjtë Mbappe. Talenti francez drejt përfundimit të pjesës së parë mori një lendim i cili e detyroi ta mbyll ndeshjen para kohe.

Deri më tani nuk dihet se sa i rëndë është lëndimi i francezit, por sipas lajmeve të fundit që vijnë nga Franca, në taborin e PSG ka shqetësim për atë se a do të mundet Mbappe të jetë gati per sfiden ndaj Real Madriti.

Kjo kokdhimbje për Emery dhe fansat e kampionit të francës vjen në një moment mjaft kritik, pasi vetëm para katër ditëve u lëndua edhe ylli i skuadrës Neymar i cili sigurt nuk do të luaj ndaj Realit.