Italia vendos: Numri 13 i Astorit i lirë

Italia ka lënë numrin 13 të Davide Astorit të lirë për miqësoret me Argjentinën dhe Anglinë.

Kapiteni i Fiorentinës i cili ndroi jetë këtë muaj ku dy skuadra Fiorentina dhe Cagliari kanë vënë në gozhdë numrin e tij. Astori ka 14 ndeshje me Italinë dhe për këtë muaj i ishte dhënë numri 13 në fanellë.

Gianluigi Buffon i kthyer në kombëtare do të vazhdoj të jetë numri 1, derisa 10-ta do ti takoj Insignes e 9-ta Belottit.