Higuain mungon ndaj Atalantas, Allegri ka 19 lojtarë të gatshëm

Ndeshja do të zhvillohet nga ora 17:30, ndërsa Bianconerët ndeshjen e parë si mysafir e kishin fituar 1-0.

Max Allegri duhet të bëjë pa Gonzalo Higuainin, Juan Cuadradon, Federico Bernardeschin dhe Mattia De Sciglion. Që të gjithë mungojnë shkaku i lëndimeve.

Të dy skuadrat duhet të ishin përballë në fundjavë në kuadër të Serie A, por bora e madhe bëri që ndeshja të shtyhet. Ajo pritet të zhvillohet në muajin mars. Në anën tjetër Allegri sot ka thënë se Dybala mund të startojë nga minuta e parë, ndërsa edhe Marchisio dhe Matuidi mund të kenë minuta. /Telegrafi/