Fansat kërkojnë dorheqjen e Mous: "Kemi turp nga deklaratat e tij idiote"!

Gjigandi anglez Manchester United dje përjetoi dhimbjen më të madhe sezonale dhe papritur përjetoi eleminim nga Liga e Kampionëve. Skuadra nga 'Old Traford' dy ndeshje të pa pritura për publikun ndaj Sevillës me një lojë mjaft të dobët ku Sevilla e meritoi kualifikimin pas dy ndeshjesh.

Pas humbjes së djeshme 1-2, e pritur ish që i pari që do kritikohej do jet Mourinho. Tifozët e djajve të kuq pyesin si është e mundur skuadër si United me aq shum lojtar kualitativ të humbas brenda në shtëpi ndaj një skuadre që para disa jave humbi nga Eibar dhe Betis.

Kjo është arsyeja se pse fansat e United filluan nga udhëheqësit e klubit të kërkojn dorheqjen e Mous nga klubi, edhe atë menjëher jo nesëer ose pas përfundimit të sezonit. Gjithashtu tifozët janë të rebeluar edhe me deklaratat e djeshme të Mourinhos, të cilat sipas tyre ishin të turpshme dhe idioteske.