Conte: Juve shkatroi Spursat, shpreson tek Chelsea

Antonio Conte deklaroi se Juventusi 'shkatroi' Tottenham Hotspur në 1/16 e Champions League por potencon se Chelsea i duhet eksperianca për të bërë të njejtën kundër Barcelonës.

Pas fitores që morri Juvenusi në Angli kunër Spurs, e cila i mundësoi kualifikim në 1/8 e finales së CHL, Chelsea e gjen vetën në pozitë të njejtë pas barazimit në shtëpi kundër Barcelonës 1-1.

"Mos harroni jemi duke folur për një skuadër me eksperiencë dhe shumë lojtar të mëdhenj. Ne nuk kemi atë eksperiencë dhe ajo duhet të fitohet me vite."

"Juventusi tregoi rezistencë fantastike dhe në momentin e duhur shkatroi Tottenhamin. Eksperienca e Juves e mundësoi këtë, ajo është shumë e rëndësishme. Kjo skuadër e Chelseat nuk e ka eksperiencën e nevojshme për shkak se Chelsea ka humbur shum lojtar me eksperiencë."

Ne duhet të pregaditemi që të djersisim në këtë ndeshje pasi që kur luan kundër një skuadre të tillë, nga më të mirat në botë ti duhet të jesh shum i pregaditur.", deklaroi Conte.