Mund Alexis Sanchez të jetë vetëm një Di Maria tjetër per Manchester United?

Manchester United kanë bindje në atë se Alexis Sanchez po has në vështirësi me ambientimin në klub dhe frikë në përsëritje të një tjetër Angel Di Maria.

Sanchez u bë lojtari më i paguar në Premier League me një total prej 600.000 funta në javë kur United luftoi me rivalët e Cityt për ta bar Kilenin nga Arsenali.

Gjithsesi 29 vjeçari nuk po shfaq atë që pritej nga drejtuesit pasi në 10 ndeshje të luajtura ka vetëm një gol.

Disa po e krahasojnë me Di Marian i cili në 2014 u ble nga United për një shum rekord 44m euro por dështoi në United pastaj u shit tek PSG.