AJ: “Unë e marr seriozisht Parkerin, por nuk e kam frikë”

Anthony Joshua thotë se ai "nuk ka frikë" Joseph Parker por dëshira e kundërshtarit të tij për të përmirësuar veten e tij ka frymëzuar atë për të marrë seriozisht luftën.

loading...

WBA dhe IBF kampion bote i peshës së rëndë Joshua takon mbajtësin e titullit të WBO Parker në stadiumin e Principalit të Cardiffit.

Britanezi thotë se ai e mori në konsideratë vendosmërinë e 26-vjeçarit të Zelandës së Re për të vënë dëmtimin e tij në bërryl pas dhe të ndeshet.

“Nëse nuk do ta dija për lëndimin nuk do ta merrja seriozisht sfidën, ju betohem. Trajneri im e di unë do të bëja ushtrimet e mija rutinore. Por unë dëgjova se ai donte të përmisohej drejt tejkalimit të vetes së tij dhe të lë pas lëndimet që kishte,” tha Joshua.

Prillin e kaluar, Joshua shfaqi performancën e karrierës së tij për të shtuar titullin WBA në kurorën e tij të IBF me një fitore mbresëlënëse në fitoren e ish-kampionit Wladimir Klitschko në Wembley Stadium.