"Raketat" të pandalshëm, lider të padiskutueshëm

Houston Rockets përsëri morën një fitore të lehte në shtëpinë e tyre kundër New Orleans me rezultat 114-91 dhe shkruan rekord të ri për numrin e fitoreve të mara në një sezon në historinë e klubit.

Me lëndimet që janë te skuadra e Golden State tashmë gati se është e sigurt se Rockets do të jenë lider të Perëndimit.

Kayle Kuzma me 25 pikë dhe 10 kërcime e udhëhoqi skuadrën e LA Lakers drejt fitores kundër Memphis me rezultat 93-100.