VIDEO: GS Warriors merr fitore ndaj Wizards, Huston shkel LA Clippers

Basketbollistët e Huston Rockets vazhdojnë me fitore në NBA, dje morën fitorën e tyre të 14 radhazi dhe aritën në 47 fitore në ligë.

Viktima e radhës e liderit të perëndimit ishte Los Angeles Clippers, të cilët ishin totalisht të humbur dhe merituan humbjem me rezultat 92-105. Tek fituesit më i miri ishte Harrden i cili shënoi plot 25 pikë dhe 7 asistime, derisa Gordon dhe Kapela aritën gjithashtu nga 25 pikë. Te Clippers i pari ishte Haris me 24 pikë.

Ai fitoi në Australi sërish këtë vit duke u bërë tenisti i parë që fiton 20 tituj Grand Slam dhe ka rimarrë kreun e renditjes në moshën 36 vjeçare.

Skuadra e Golden State Warriors me vëshërsi ariti fitoren e radhës në një ndeshje perfekte nga të dyja skuadrat ku si musafir fitoi me rezultat 101-109 kundër Washington Wizads.

Warriors pas 12 minutave aritën në rezultat të mirë me 21-36, por nikoqirët nuk u dorzuan dhe ngushtuan rezultatin në 56-58. Periodi i tretë i takoi përsëri Warriors ku Curry, Durant, Thomson, çuan diferencën në 15 pikë.